Sambata 20 Aprilie 2024

Subiectul discutat : " Ime este dor de ,,TATA' "

Autor Mesaj
Raspunde la subiect
Lista subiecte
Creaza subiect
Daniela
22 / 10 / 2015 la 02:39:22 PM
[post: 1]

Sunt Daniela, am 16 ani sunt din R-nul Glodeni. cum pot sa va povestesc.eu am avut un joc in viata mea pentru a perde un parinti anume pe tata si asa s-o intimplat aici este totul scri despre viata mea. Doamne, nu imi vine sa cred ca au trecut 11 ani.. De ar fi sa te intorc, sa revii in viata mea, nu mai arde acelasi foc, dar a mai cazut o stea.... E dorul meu pierdut fara tine, e o viata fara zile, e mai frig inca strig si e totul prea rece... nopti nu miar ajunge sa te visez, sint pinze ramase si inca pictez, chipul tau curat, chiar nevinovat, Dar in alta lume.... Fara tine Tata a disparut ce miam dorit, din viata asta am ales sa te iubesc la infinit, Chiar daca ai plecat la cer, eu inca te iubesc Tata, iubirea mea e vesnica, Si nu se uita niciodata.... Te-ám pierdut pe tine, Si-acum te pling in lacrimi, Mie dor de chipul tau, Dar nu vrea DUMNEZEU. Sint singur fara tine, Si toti imi cer raspus, De ce-ai plecat acolo, Acolo asa de sus. Sint plini cu toti de ura, Si Eu nefericit, E viata asta dura, Eu TATA te-ám iubit. Eu nu sint vesnic Viu, Si voi veni la tine, E prea tirziu sa-ti spun, Sint prea nefericit in Viata fara tine....Sînt iarăşi Acasă numai lîngă Mama... Fără tine însă... Fără tine Tată... Cad lacrimi din Cer şi încerc sa mă alin, Mă doare sa văd cum te-am pierdut... Vocea ta nu o mai aud, paşii tăi nu se simt în întuneric, e prea rece sufletul, Privesc spre cer la tine.. Mie dor de tine TATA....Alung lacrimi tristeti si durerea din mine, Si mai sper ca inca nu e tot sfirsit, Caut in fiecare Om sufletul tau, Si nu gasesc nimic. Dumnezeu te-a creat pe tine, Unic in felul tau, de aceea nu te regasesc. Chear daca pling lacrimile nu ma ajuta sa te caut, Ele inteleg ca nu e posibil. Incerc sa imi dedic viata Poezii e tot ce mi-a ramas, in afara de Mama, sora. Te scriu in versuri, rinduri, ginduri si iluzii in care te mai astept. TATA. In cele mai grele momente, am nevoie de sfatul tau, de glasul tau de vorba ta, Trec zile marginite, dar gindul meu e departe la tine, mai pling anii care au trecut, Ai plecat cu ei. Mi-e frica Tata de viitor, nu am cuvinte sa respir, Sint intr-un labirint fara capat. Privesc spre cer si zimbesc caci intr-o zi voi veni la tine. As vrea sa apari in gindul meu in fiecare secunda, sa vorbesc cu tine. Mi-e dor de tine Tata. Viaţa are regulile ei, pe care le aplică când crede ea că este necesar. Ea nu te întreabă nimic, nu îţi dă nici un preaviz şi acţionează cum vrea ea. Nu ţine cont de nimic. Viaţa ne supune la nişte încercari pe care le cîştigă cel mai puternic. La vîrsta pe care o am, am trecut prin multe încercari, poate chiar prea multe pentru vîrsta mea, dar toate aceste încercări dovedite a fi teste, m-au făcut să fiu mai puternică, să cred în puterile mele. Să dau dovadă de curaj, iar toate aceste experienţe m-au maturizat poate mult mai devreme. Cel mai greu test pe care viaţa mi la pus în joc a fost cel de a rămâne fără un părinte, fără tată, la vîrsta în care noi orizonturi ţi se deschid. A fost o lovitură dureroasă, dar din care am de învăţat pe tot parcursul vieţii. Tata pentru mine mereu v-a rămâne un exemplu, un exemplu de curaj, tărie de caracter ,bărbăţie, de la care mereu voi invaţa să lupt, să nu mă dau bătută şi să obţin ceea ce îmi doresc şi ceea ce am ca scop. Pentru că aşa a vrut D-zeu să -l i-a acolo, lîngă el. 11 ani de cînd în memoria mea au rămas anumite secvenţe pe care sunt sigură că vor rămâne ca nişte tatuaje. Momentul în care toţi se întorc acasă, iar EL îi aşteaptă acasă într -un alt mod, într -un alt loc, este cel mai "maxim" lucru, peste care mintea mea nu poate trece, nu poate uita. Răpuşi de durere şi forţati de viaţă de a accepta acest lucru. Şi astea sunt doar cîteva secvenţe. Odihneştete în pace TATĂ..!!

Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 1 din : 1 rezultate