Vineri 19 Aprilie 2024

Subiectul discutat : " Câini (aparent pașnici) "

Autor Mesaj
Raspunde la subiect
Lista subiecte
Creaza subiect
Oana
18 / 07 / 2016 la 11:04:59 AM
[post: 1]

Am visat că treceam printr-o mare clădire abandonată- mult beton și câțiva oameni ai străzii pentru care eram invizibilă parcă. Apoi deodată m-am trezit că mă plimbam printr-o priveliște frumoasă, în natură. Mergeam de-a lungul unui pârâu de la baza unui deal- erau copaci, trestii- frumos. (Locul îmi e familiar, pe acolo mă jucam când eram copil, iar iarna mergeam pe deal la săniuș.)
Mă plimbam liniștită, de fapt, cred că eram în trecere. Deodată observ în iarbă 3 câini de culoare crem- unul cu un pui- care păreau că dorm. Îmi zic: ce simpatici! Apoi îmi trece fugitiv prin minte gândul că oare ce-ar fi dacă aparențele înșeală și în cazul lor? Ce-ar fi să mă atace? Apoi mă gândesc dacă sunt sătui. Aproape instant, văd pe jos un bâtă groasă, ca de cioban și o ridic în mod instinctiv, aproape mirându-mă și eu pentru că pe jos era foarte curat, nu văzusem până atunci nici măcar frunze. Ridic bâta- mă amuză un pic situația, apoi mă uit în urma mea și împrejur. Doi dintre câini erau deja în spatele meu, unul în stânga, altul în dreapta, mă urmăreau- gata să mă vâneze. Imaginea eram extrem de tensionată.
Mi-a sunat alarma și m-am trezit.

Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 1 din : 1 rezultate